Stylizacje ślubne: ślubny beret!

Wśród dodatków dla panny młodej pojawił się beret – stylizacja w sam raz na ślub jesienią, a wygląda nadspodziewanie korzystnie.

Kto by się spodziewał, że beret także może stanowić ciekawy dodatek na głowę panny młodej? A jednak już przed paroma laty włoskie domy mody proponowały beret dla panny młodej – a teraz francuskie przygotowały całe linie kolekcji ślubnych z udziałem beretu. Bo beret nadaje ślubnej kreacji rys nowoczesny, lekki, a przy tym niezwykle paryski…

O ślubnych zaletach beretu

Beret na pierwszy rzut oka wydaje się dodatkiem niezbyt ślubnym – jest wprawdzie elegancki, ale tylko na wpół, znacznie mniej niż kapelusz; jest wprawdzie kobiecy, ale tylko trochę, znacznie mniej niż stroik czy welon. A jednak może stanowić naprawdę odpowiedni ślubny dodatek i to nie tylko dla panny młodej, która pragnie nieco ekstrawaganckiej stylizacji – bo dla niej jest szczególnie polecany – ale nawet dla takiej, która chce wyglądać klasycznie elegancko.

Otóż, gdy połączyć beret z prostą sukienką w kroju z lat 60., na ramiona założyć żakiecik a la Chanel, całość wyglądać będzie bardzo kobieco, klasycznie i naprawdę elegancko. Albo, gdy założyć krótką sukienkę ślubną, na ramiona zarzucić sweterek, a na głowę właśnie beret, panna młoda osiągnie stylizację dziewczęcą, a przy tym bardzo wyjątkową. Wreszcie, gdy założyć kostiumik do ślubu skrojony kobieco, nawet gdy będzie miał spodnie, a na głowę beret, stylizacja będzie bardzo elegancka w stylu gwiazd filmowych lat 30. XX w.

O ślubnych wersjach beretu

Beret wydawać się też może dodatkiem niezbyt ślubnym, gdy się nie wie, jak wiele jest wersji – szczególnie tych ślubnych – beretów. Beret bowiem nie musi być wcale wykonany z grubo tkanej wełny, ani z dzierganej wełny – choć taki być też może – ale w wersji ślubnej bywa nawet koronkowy oraz biżuteryjnie dekorowany. Wiele jest zatem fasonów beretów, do wyboru dla wybrednej panny młodej.

Przy wyborze tego dodatku ślubnego warto się kierować zasadą – ujmijmy ją – „swój do swego”, czyli im lżejsza jest sukienka i dodatki do niej, tym cieńszy i delikatniejszy może być beret, a im cieplejsza sukienka, im grubsze dodatki na ramiona, tym cieplejszy i bardziej klasyczny powinien być i beret. Gdy sukienka dekorowana jest kryształkami, albo tak zdobiony jest sweter czy też żakiet, dobrze, by i beret miał podobne zdobienia – ale wszystko z umiarem, by panna młoda nie była od stóp do głów zdobiona!

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+

Zostaw odpowiedź