Terapi Master

Terapi Master

System ćwiczeń wg metody S-E-T jest bez bólową, bez wysiłkową terapią funkcjonalną, gdzie pacjent wykonuje precyzyjne ruchy oparte na zasadach fizjologicznych według naturalnych osi ruchu.

Ćwiczenia uwalniają od nadmiernego napięcia i bólu,jak podczas ćwiczeń w wodzie, a do tego wykonuje się je bardzo precyzyjnie zgodnie z osiami ruchu. Rozluźnienie napiętych mięśni jest osiągane poprzez powtarzające się bez bólowe ruchy.

Celem ćwiczeń terapeutycznych jest osiągnięcie jak najszybszej poprawy stanu fizycznego, ustabilizowanie i powrót do prawidłowego poziomu funkcjonalnego. TTerapeuta , wykorzystując system Terapi Master, indywidualnie dobiera program ćwiczeń, które nie powodują bólu ani nacisku na uszkodzoną tkankę. Stosowanie aparatu TERAPI MASTER jest bezpieczne dla pacjenta przy kontynuacji ćwiczeń w domu. Regularne ćwiczenia na TERAPI MASTER poprawiają ogólną sprawność fizyczną, ćwiczący toleruje większy wysiłek oraz szybciej powraca do formy po przedłużonym wysiłku fizycznym.

TERAPI MASTER jest doskonałym dodatkiem do innych ćwiczeń ruchowych. Dziesięciominutowy trening na TERAPI MASTER po biegach, jeździe na nartach lub pływalni jest doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń do zachowania dobrej kondycji i ogólnej formy.

 1. Ćwiczenia głębokich mięśni stabilizacyjnych kręgosłupa
  Therapi masterTherapi master
 2. Siłowy trening mięśniowy bez ciężarków i niebezpiecznego obciążania stawów (siłownia), a z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała
  Ćwiczenie sportowca wiszącego głowa w dół
 3. Trening sensomotoryczny czyli odtwarzanie pamięci ruchowej i umiejętności kontrolowania właściwego położenia własnego ciała – zapobieganie nawrotom dysfunkcji narządu ruchu.
  Therapi master Therapi master

Ćwiczenia S-E-T znalazły zastosowanie w leczeniu:

 • schorzeń kręgosłupa dorosłych i dzieci
 • bólów kręgosłupa u kobiet w ciąży i po porodzie
 • chorób zwyrodnieniowych stawów kolanowych, biodrowych łokciowych, barkowych
 • stanów po operacjach kręgosłupa , stawów obwodowych
 • stanów po urazach kończyn-również unieruchomionych opatrunkami gipsowymi

Ćwiczenia z wykorzystaniem TERAPI MASTER stosowane w szerokim zakresie mogą przynosić korzyści:

 • terapeutom: TERAPI MASTER umożliwia wykorzystanie szerokiego wachlarza ćwiczeń leczniczych i stworzenia indywidualnego programu leczniczego dla każdego pacjenta,
 • pacjentom: ten sam sprzęt może być wykorzystany w gabinecie terapeuty jak i w domu pacjenta. Jest bezpieczny i bardzo efektywny. Może być wykorzystywany przez wszystkich członków rodziny,
 • sportowcom i entuzjastom fittnesu: ćwicząc na TERAPI MASTER szybko wzmacniamy siłę, stabilność i elastyczność mięśni, więzadeł i stawów, wykonujemy trening proprioceptywny.

Zapraszamy na konsultację z mgr Klaudią Wiśniewska!!!

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+
Następny wpis

Zostaw odpowiedź