Zabiegi pielęgnacyjne twarzy

Jednym z warunków prawidłowego funkcjonowania skóry jest pielęgnowanie dostosowane do jej gatunku i do wrażliwości osobniczej.

Skóra jest najbardziej ze wszystkich tkanek narażona na kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Z tego powodu znacznie szybciej ulega uszkodzeniom. Aby zachować jak najdłużej urodę i dokonać świadomego wyboru środków oraz sposobów pielęgnacji skóry należy poznać, jaki rodzaj cery posiadamy.

Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje skóry:

Cera normalna, dobrze napięta, gładka o jasnym kolorycie. Sprawia najmniej problemów. Rzadko występują na niej rozszerzone pory i krostki, ponieważ gruczoły łojowe pracują prawidłowo. Dobrze toleruje mycie wodą i mydłem.

Skóra sucha, która zwykle jest: cienka, bladoróżowa, mało elastyczna, wrażliwa, często się łuszczy, po kontakcie z wodą często występuje uczucie ściągnięcia.

Skóra tłusta jest gruba, o szarawo-żółtym odcieniu, rozszerzonych porach i widocznych zaskórnikach. Skóra lśni, mogą pojawiać się na niej wypryski, rozszerzone pory.

Cera mieszana jest połączeniem dwóch rodzajów skóry: tłustej i suchej lub normalnej. Tak zwana strefa T (czoło, nos i broda) ma właściwości cery tłustej, natomiast policzki i skronie mają cechy skóry suchej lub normalnej. Dodatkowo wzmożona wrażliwość może dotyczyć każdego rodzaju skóry. Za jej powstanie należy winić stres, klimatyzację, zmieniające się fazy cyklu miesiączkowego. Skóra jest zaczerwieniona, swędzi i piecze.

Zapraszamy na diagnozę do naszego salonu!!!!

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+

Zostaw odpowiedź