O farbowaniu włosów słów kilka

Pytania klientów i odpowiedzi fachowców:

1) Od wielu lat farbuję włosy w domu, czasem zmieniam kolor farby, ale zauważyłam, że włosy po takim farbowaniu są matowe, a farba – jaka by nie była – szybko się zmywa. Czy farbowanie w salonie fryzjerskim jest lepsze?

Na samym początku jedna uwaga – koloryzacja w salonie odbywa się inaczej niż koloryzacja w domu farbami z drogerii. Oto kilka zasadniczych różnic:

  1. farba ze sklepu (niezależnie od refleksu i poziomu jasności lub ciemności) jest kierowana do każdego rodzaju włosów,
  2. farba przygotowana przez fryzjera-stylistę jest indywidualnym kolorem odpowiednio dobranym dla klientki,
  3. farba ze sklepu bardzo często za nim zacznie koloryzować włosy najpierw je rozjaśnia bez potrzeby takiego zabiegu,
  4. fryzjer-stylista bazuje na odpowiedniej wodzie utlenionej i sam diagnozuje jaki procent utleniacza będzie potrzebny do uzyskania zamierzonego efektu,
  5. farba ze sklepu często obciąża włos gdyż ilość pigmentu i wysokość procentu utleniacza jest za wysoki dla danego włosa,
  6. fryzjer-stylista po przez swoją wiedzę fachową i prace z profesjonalnymi środkami pozostawia włos w dobrej kondycji.
2) Dlaczego farba szybko się wypłukuje a włosy są matowe? To pytanie bardzo często zadawane przez klientki, które farbują włosy same w domu.

Otóż, każda koloryzacja wymaga jej odpowiedniego zakończenia. Jest to tak samo ważny etap jak sama koloryzacja, gdyż od tego będzie zależało czy włos będzie świetlisty czy matowy, czy kolor będzie się zmieniał czy też nie.

W czasie każdej koloryzacji nasz włos zostaje otwarty tzn. łuska zostaje uchylona aby móc przyjąć pigment koloru, który zamierzamy uzyskać. Jeżeli po zakończonej koloryzacji nie sprawimy, że łuska ta zamknie się ponownie, to niestety nasz włos straci swój blask a kolor przy każdym myciu będzie ulegał zmianie. Dlatego w salonie poprzez szampon zakwaszający włos oraz odpowiednie odżywki, zabieg koloryzacji zostaje poprawnie zakończony a kolor i kondycja włosa nierzadko zadziwiają jakością klientkę.

Dlatego moja odpowiedź na postawione pytanie brzmi: farbowanie włosów w salonie fryzjerskim jest zdecydowanie lepsze i zdrowsze od farbowania włosów w domu farbami z drogerii.”

Na pytania odpowiada stylista Wojciech Stachurski

 

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+
Następny wpis

Zostaw odpowiedź