Fryzury dla dzieci – I Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta to prawdopodobnie najważniejszy dzień w życiu dziecka i jeden z najważniejszych w życiu człowieka.

Poza rangą samego sakramentu, dużą wagę przywiązuje się także do imprezy domowej następującej po zakończeniu ceremonii w kościele i wszystkich dodatków z nią związanych. Jest to największa „impreza” w życiu dziecka a na samym zainteresowanym skupia się uwaga całej rodziny. Każda mama, której syn, bądź córka podchodzi do sakramentu I komunii świętej chce, żeby jej dziecko wyglądało jak najlepiej.

W tym celu mamy starają się jak mogą, aby ich pociechy idąc do komunii były należycie przygotowane. Jako że dziecko na spółkę ze swoim księdzem ogarniają kwestię merytoryczną, zajęciem mamy jest przygotowanie dziecka na ceremonię od strony wizerunkowej. Innymi słowy odnalezienie stroju i wyszukanie dobrej fryzury.

W wypadku chłopców sprawa jest jak zwykle prostsza, gdyż wybór fryzur jest ograniczony, ma być elegancko i schludnie.

W wypadku dziewczynek sytuacja komplikuje się, ponieważ wybór fryzur i dodatków pokroju spinek, kwiatków, kokardek itp, jest bardzo szeroki, utrudniając tym samym decyzję. Tak samo dziewczynki na ogół bardzo poważnie podchodzą do swojego wyglądu, więc nie chcielibyśmy ryzykować, że nasza pociecha, której zrobiliśmy fryzurę, która jej się nie podoba, obrazi się na nas i o zgrozo na cały świat. Pamiętajmy także o wiankach do włosów, które poza swoim symbolicznym, religijnym znaczeniem, najzwyczajniej ładnie wyglądają i dobrze dopełniają całość kreacji.

Zapraszamy mamy wraz ze swoimi pociechami do naszego Salonu, na strzyżenia dziecięce i czesania komunijne. Gwarantujemy atrakcyjne ceny i zadowolenie zarówno Was ,drogie mamy jak i Waszych pociech!

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+

Zostaw odpowiedź