DERMOLIFTING – Komputerowy lifting twarzy Zabieg z wykorzystaniem elektroliftingu, tj. z zastosowaniem stymulacyjnych mikroprądów w przebiegu zbliżonych do prądów przenoszących impulsy nerwowe.

DERMOLIFTING

Dermolifting polega na stymulacji komórek mikroprądami. Przyspiesza produkcję kolagenu, wzmacnia włókna mięśniowe, dotlenia komórki, eliminuje toksyny. W efekcie poprawia się owal twarzy, a użycie grzebienia z mikroprądami spowoduje spłycenie zmarszczek głębokich i zlikwidowanie płytkich. Skóra staje się jędrna, gładka i jaśniejsza.

Elektrostymulacja jest znana od dawna jako metoda terapeutyczna wykorzystywana do pobudzania mięśni. Jednak przebiegi prądowe wykorzystywane w liftingu różnią się zasadniczo od tych, które są stosowane w typowej elektroterapii, jako że ich celem nie jest pobudzania mięśni, a poszczególnych komórek.

Aparat dzięki zastosowaniu mikroprocesora generuje szereg prostokątnych i trapezoidalnych przebiegów prądowych o niskiej częstotliwości i małym natężeniu, wytwarza stymulacyjne mikroprądy.

Jest to jeden z najbardziej popularnych i efektywnych zabiegów, zmierzających do gimnastyki i stymulacji mięśni twarzy. Zabieg oparty jest na tzw. „programie izotonowym” i uchodzi na niezwykle skuteczny, intensywny program ujędrniający.

Stosuje się tu różne kształty impulsów elektrycznych podczas tej samej sesji. Dzięki różnorodnym i stale zmieniającym się prądom, tkanka tłuszczowa i mięśniowa jest maksymalnie aktywizowana przy wymianie jonów w skórze i musi więcej pracować. Cały, poddany zabiegowi obszar jest dotleniany, odżywiany i zasilany w substancje odżywcze. Mięśnie stają się bardzie „pękate” i owal twarzy ładnie się wyrównuje. W porównaniu z poprzednimi technikami stymulowania mięśni twarzy, zabieg izolizy daje szybciej dużo lepsze rezultaty przy znacznie skróconym czasie zabiegu. Seria ok. 10-12 zabiegów stosowanych 2 razy w tygodniu.

Urządzenie LIFTING-C firmy Sorisa wytwarza serie prostokątnych i trapezoidalnych impulsów prądowych o niskiej częstotliwości i małym natężeniu, które mogą być przenoszone do powierzchni twarzy ręcznie – przy pomocy pary elektrod trzymanych w dłoniach przez osobę wykonującą nimi określone ruchy, lub automatycznie – za pomocą elektrod usytuowanych na powierzchni skóry w ściśle określonych miejscach.

Aparat oferuje 9 zaprogramowanych zabiegów do liftingu twarzy i szyi oraz specjalne programy na biust i pośladki. Programy posiadają zróżnicowane parametry w zależności od występujących problemów i typu skóry poddawanej zabiegowi.

W trakcie każdego zabiegu ma miejsce kilka faz, z których każda odznacza się specyficznym rodzajem prądu i charakterem czynności. Każda jest też źródłem innego efektu. Poszczególne efekty uzupełniają się wzajemnie w oddziaływaniu na skórę. Czas trwania zabiegu wykonywanego ręcznie wynosi ok. 55 minut. Zabieg wykonywany w trybie automatycznym trwa od 26 do 28 minut – obie strony twarzy poddawane są temu samemu oddziaływaniu jednocześnie.
Lifting twarzy w trybie automatycznym

W zabiegu tym wykorzystywane są specjalne, samoprzylepne, elektrody podklejone jednorazowymi, samoprzylepnymi podkładkami, które nakładamy w punktach motorycznych mięśni.

Lifting twarzy i ciała w trybie ręcznym

Osoba wykonująca zabieg parą elektrod wykonuje ściśle określone ruchy po powierzchni skóry, a aparat generuje odpowiednie impulsy prądowe.


Efekty fizjologiczne liftingu

 • pozytywna stymulacja skórnego mikrokrążenia
 • poprawa nawilżenia i natlenienia tkanek – efekt ich odżywienia
 • stymulacja fibroblastów następująca wskutek poprawy jakości i zwiększenia ilości kolagenu przez nie wytwarzanego
 • drenaż limfatyczny, czyli stymulacja układu limfatycznego � usunięcie toksyn z tkanek, sunięcie obrzęków, nacieków

Zbieg składa się z pięciu faz, w każdej fazie stosowany jest inny charakter przebiegu prądowego, to oznacza że każda z nich wykonuje specyficzne i właściwe dla siebie efekty związane z odmładzaniem skóry.

Faza 1 – Wywołuje efekt relaksujący i rozszerzający w odniesieniu do tkanek. Jest to faza przygotowawcza, która powoduje, że tkanki bardziej poddają się oddziaływaniu innych faz zabiegu. Posiada dodatkowo odprężający wpływ na osobę poddawaną zabiegowi.
Faza 2 – W fazie tej ma miejsce drenaż limfatyczny i stymulacja epidermy. Jej efektem jest eliminowanie toksyn nadmiernej ilości płynów.
Faza 3 – Następuje stymulacja warstwy termicznej i naprężenie skóry.
Faza 4 – Następuje redukcja zmarszczek.
Faza 5 – Faza utrwalająca efekty z poprzednich faz.

Niezależnie od efektów fizjologicznych lifting jest źródłem odprężenia i dobrego samopoczucia. Uspokajający wpływ prądów może spowodować zaśnięcie pacjenta. Ta właściwość czyni zabieg liftingu godnym polecenia dla osób nerwowych i ogarniętych stresem.

Uzyskiwane rezultaty są widoczne już po pierwszej sesji, efekt znaczący daje się odczuć po czterech sesjach, 12 do 15 zabiegów powoduje zaistnienie trwałych pozytywnych zmian.
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

 • zwiotczenie skóry i tkanek
 • zmarszczki mimiczne twarzy
 • zmęczenie stresem
 • nerwowość
 • ekspresowy lifting „na wyjście”
 • obwisły, mało jędrny biust
 • mało jędrne,obwisłe pośladki

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

 • wszczepiony rozrusznik serca
 • ciąża
Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+

Zostaw odpowiedź