Piękniejsza przez sen

Podczas snu odbywają się bardzo intensywne procesy naprawcze naszej skóry. Dlatego też, czas przed snem jest najlepszy dla wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych.

Na pewno nie jedna z nas przekonała się jakie są skutki nieprzespanej nocy i w jaki sposób odbija się to na naszej twarzy. Cera szara, oczy podkrążone i blade. Osoby, które śpią regularnie i odpowiednią ilość godzin dla siebie wyglądają młodo, świeżo i radośnie. Jeśli do tego dodamy kilka zabiegów pielęgnacyjnych, to nasza skóra szybko nam się odpłaci. W czasie snu warstwa skóry pozbywa się wszelkich toksyn.

W nocy tempo podziału komórek zwiększa się i odbudowuje się warstwa ochronna naskórka. Nad ranem wzrasta ciśnienie krwi i temperatura ciała, zwiększa się przepuszczalność naczyń krwionośnych, jest lepsze dotlenienie i wchłanianie cennych składników z kosmetyków. Dlatego też wieczorem warto poświęcić kilka minut dla urody.

Kąpiel

Woda do kąpieli nie powinna być zbyt gorąca a sama kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 15 minut, aby zbytnio nie osłabiać organizmu. Do kąpieli dodajmy kosmetyki bogate w minerały morskie lub borowinę. Dla lepszego efektu zastosujmy peeling wzbogacony olejkami roślinnymi. Peeling wystarczy stosować raz na tydzień. Na twarz i włosy warto też nałożyć odżywcze maseczki. Pod wpływem ciepła lepiej wchłoną się substancje odżywcze. Po kąpieli nałóż odpowiedni balsam – do zwalczania cellulitu, rozstępów, nawilżający, ujędrniający. Odczekaj chwilę aby się wchłonął i załóż piżamę.

Pora na krem

Przed nałożeniem kremu twarz i szyja powinny być dokładnie oczyszczone. Na pewno zrobiłaś to przed nałożeniem maseczki. Na noc wybieramy kremy odżywcze, bogate w witaminy, minerały, wyciągi roślinne, retinol. Krem dobieramy zależnie od wieku i potrzeb. Dobrze jest jeśli jest to krem na dzień i na noc tej samej linii, wówczas składniki się uzupełniają i wspomagają swoje działanie. Dobrze jest też używać specjalnych kremów pod oczy, Mają one lżejszą konsystencję i są bardziej delikatne do cienkiej i delikatnej skóry wokół oczu.

Czas dla dłoni i stóp

Najlepiej o stopy zadbać już podczas kąpieli. Zetrzyjmy tarką lub pumeksem zrogowaciały naskórek, a później zastosujmy specjalny gruboziarnisty peeling do stóp. Po kąpieli zastosuj odpowiedni krem np. odżywczy, zmiękczający, rozgrzewający. Na dłonie również nałóż krem odżywczy lub też inny np. do przebarwień. Jeśli masz problemy z paznokciami, to przyda im się odżywka witaminowa. Raz w tygodniu warto poświęcić trochę więcej czasu dla dłoni. Pierw należy wykonać peeling przeznaczony dla dłoni i nałożyć krem odżywczy. Następnie zafundujmy naszym dłoniom kąpiel parafinową. Kiedy parafina ostygnie, owiń ręce folią i ciepłym ręcznikiem. Jeśli nie mamy takiej możliwości możemy na dłonie nałożyć odżywczy krem-maskę, założyć bawełniane rękawiczki i idź spać.

Miłych snów.
Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+

Zostaw odpowiedź