Czy znasz sposoby pielęgnacji skóry szyi?

W prasie kolorowej pojawia się wiele informacji na temat pielęgnacji skóry twarzy, brzucha, biustu. Natomiast niewiele pisze się na temat pielęgnacji szyi. A szkoda!, gdyż warto wiedzieć, iż skóra szyi jest narażona na silnie negatywny wpływ czynników zewnętrznych (zimno, wiatr, słońce), dzięki czemu szybciej się starzeje. Jeśli chcesz określić wiek człowieka i jego stan zdrowia należy zawsze przyjrzeć się uważnie jego szyi.

Skóra szyi ma wiele funkcji: jest cienka, praktycznie nie ma podskórnej tkanki tłuszczowej. Musi być ona  czysta, nawilżona i chroniona. Warto też wiedzieć iż, starzenie się skóry szyi jest związane z utratą wilgotności. Aby uniknąć tego problemu, należy regularnie spożywać pokarmy zawierające witaminę F. Znajduje się ona w takich produktach jak: kukurydza, słonecznik, siemię lniane  i orzechy.

Do pielęgnacji skóry szyi należy stosować kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy. Krem należy wcierać lekko masując zewnętrzną stroną palców od obojczyka do podbródka. Nie  należy masować obszaru gruczołu tarczycy (w przedniej części szyi).

Skóra szyi również wymaga regularnego peelingu. Można używać tych samych peelingów jakich używasz do pielęgnacji skóry twarzy, gdyż są one delikatne, przyjazne dla skóry szyi i nie drażnią jej. Taki peeling szyi powinno się wykonywać jeden raz w tygodniu.

W naszej codziennej pielęgnacji ciala, nie zapominajmy o szyi!

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+

Zostaw odpowiedź