Woskowanie czy cukrowanie? – Depilacyjne dylematy

Depilacja cukrem czy woskiem? Wraz z nastaniem wiosny odsłonimy nogi w całej ich długości, warto więc rozważyć „za i przeciw” najskuteczniejszych metod depilacji.

Powiedzmy sobie szczerze – najefektywniejsze jest woskowanie. Efekt gładkości długo się utrzymuje, nie pojawiają się nieestetyczne krostki. Depilacja woskiem regularnie stosowana powoduje, że z czasem owłosienie staje się mniej gęste i słabsze. Kto jednak za nią przepada? Jest bardziej czasochłonna od popularnej maszynki, a najbardziej skutecznie zniechęca do niej ból. Alternatywą jest depilacja cukrowa.

Depilacja pastą cukrową tak naprawdę nie różni się wiele od depilacji woskiem. Stosuje się ją na gorąco lub zimno. W pierwszym przypadku gęstą, słodką pastę podgrzewa się, aż do uzyskania przez nią konsystencji miodu. Po nałożeniu na depilowane miejsce, należy przyłożyć do niego pasek papieru, który po chwili odrywa się energicznym ruchem.

Stosowanie na zimno polega na wmasowywaniu pasty cukrowej o postaci przypominającej peeling w mieszki włosowe, aż do ich „złuszczenia”. Ta rzadka metoda jest jednak bardzo czasochłonna, pozostaniemy więc przy wersji „na gorąco”.

Jeśli cukrowanie i woskowanie niewiele się od siebie różnią, o co więc tyle hałasu?! Istnieje jednak kilka powodów, które warto wziąć pod uwagę decydując pomiędzy jedną a drugą. Oto one.

1. Naturalne składniki

Pastę cukrową sporządza się najczęściej z kilku podstawowych składników, do których należą cukier, miód, woda i sok cytrynowy. Niektóre receptury zawierają również środki nawilżające oraz glicerynę. Są to bezpieczne, naturalne elementy, które nie szkodzą ani ciału, ani środowisku. Ich naturalność powinny docenić zwłaszcza kobiety, które natura obdarzyła delikatną skórą skłonną do uczuleń.

2. Mniej bałaganu

Naturalne składniki stosowane do sporządzenia pasty cukrowej rozpuszczają się w wodzie. Wszystkie pozostałości można więc taniej i łatwiej zmyć bez konieczności sięgania po oliwkę.

3. Mniej bólu

Pasta cukrowa nie przywiera aż tak bardzo do skóry jak wosk. Jej działanie jest więc mniej bolesne i nie powoduje oderwania komórek skóry. Do osiągnięcia odpowiedniej konsystencji nie trzeba też podgrzewać jej do takiej temperatury jak wosk co stanowi istotną cechę w przypadku skóry naczyniowej. Samo nałożenie jest więc również bardziej komfortowe, a to może się okazać cechą bardzo ważną dla amatorek na przykład depilacji brazylijskiej.

4. Mniej podrażnień i zaczerwień

Woskowanie może pozostawiać po sobie zaczerwienienie, które ustępuje po czasie zależnym od wrażliwości skóry. Depilacja pastą cukrową jest łagodniejsza dla skóry więc zaczerwienienia ustępują bardzo szybko. Jeśli czas nagli warto i tą cechę wziąć pod uwagę!

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+

Zostaw odpowiedź