Przygotuj skórę przed opalaniem

Opalanie to temat poważniejszy, niż nam się wydaje. Do wakacji trzeba odpowiednio przygotować skórę, a każde zlekceważenie promieni słonecznych może wywołać niepożądane skutki.

Wiele z nas nie może doczekać się wakacji i opalania, dlatego odwiedza solarium. Zdecydowanie tego nie polecam, gdyż wysuszymy skórę i przyspieszymy w ten sposób jej starzenie się.

Polecam natomiast kremy opalające, zawierające małą ilość substancji barwiących. Nie pozostawiają one plam i stopniowo, dzień po dniu, nadają skórze lekką opaleniznę.

Na kilka tygodni przed plażowaniem dobrze jest przeprowadzić kurację nutrikosmetykiem (preparaty, które odżywiają skórę od środka) zawierającym beta-karoten. Kurację taką zaczynamy 4 tygodnie przed wakacjami. Warto również kontynuować ją później, dla podtrzymania opalenizny. Łykamy jedną kapsułkę beta-karotenu dziennie, zawsze podczas posiłku.

Aby zmniejszyć ryzyko oparzeń słonecznych, przez miesiąc pijemy świeży sok z marchwi. Można jeść również surową marchew i jabłka. W ten sposób dostarczamy organizmowi naturalnego beta-karotenu.

Najlepsi przyjaciele – peeling i balsam

Żeby nasze ciało pięknie się prezentowało musimy zadbać o gładkość skóry. Używamy wygładzającego peelingu i nie żałujemy sobie balsamu nawilżającego. By ciało nie odróżniało się od opalonej twarzy, stosuj balsamy brązujące i samoopalające.

Dwa razy w tygodniu podczas kąpieli używamy peelingu, spłukujemy ciało letnią wodą i wklepujemy balsam. Przez kolejne 3 dni w tygodniu zamiast zwykłego balsamu, stosujemy balsam ze stopniowym samoopalaczem.

Po powrocie z wakacji, aby utrzymać opaleniznę używamy balsamów nawilżających i odżywczych. Możemy również co jakiś czas zastosować balsam z delikatnym samoopalaczem. Unikamy natomiast częstego peelingowania skóry.

Aby skóra była piękna i świeża potrzebuje nawilżenia również od środka. Podczas lata pijemy 3 litry wody mineralnej, na zmianę z wysoko-mineralizowaną. Można także zainwestować w kapsułki, które zadbają o nawilżenie skóry.

Słońce bywa kapryśne

Uwaga! Jeżeli przyjmujesz pigułki antykoncepcyjne, opalaj się z umiarem. Chroń skórę wysokim filtrem. Połączenie doustnej antykoncepcji z nadmiarem słońca zwiększa ryzyko pojawienia się przebarwień na skórze.

Nie poleca się też picia naparu dziurawca, przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, antybiotyków, niektórych środków przeciwbakteryjnych (Metronidazol, Biseptol) i przeciwdepresyjnych.

Miłego urlopu!


Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+

Zostaw odpowiedź