Makijaże dla niebieskookiej

Niebieskie oczy są doskonałą bazą pod makijaże pastelowe i odcieniach różu. Ale pasują im też cienie w kolorze niebieskim! Oto trzy propozycje makijaży na dzień i na wieczór.

Niebieska głębia spojrzenia

Odcienie niebieskiego – błękit, lazur, bladoniebieski i granat pasują niebieskookim dziewczynom pod warunkiem, że wybrany kolor będzie różnił się od naturalnej barwy ich oczu. Jeśli więc masz tęczówki w kolorze jasnoniebieskim, wybieraj cień granatowy, natomiast jeśli ciemniejszy, sięgnij po pastele. Błękitny cień możesz łączyć z brązową kredką lub cieniem, którym zaznaczysz kontur oka. Do tak intensywnego makijażu oka podkreślanie ust czerwoną pomadką jest zbędne. Pomaluj je naturalnym odcieniem szminki lub tylko samym błyszczykiem. Na całą powiekę nanieś jasnobłękitny cień, ciemniejszym odcieniem podkreśl ruchomą powiekę i wyciągnij makijaż w kierunku skroni. Złotobrązowym cieniem zaznacz kontury oka. Różem zaakcentuj kości policzkowe (zrób „dziubek” i podkreśl najbardziej wystające kości policzków).

Kocie oko na różowo

Różowe cienie to jedna z najlepszych opcji makijażu dla niebieskich oczu. Wspaniale wydobywają błękitną barwę tęczówki. Niebieskookie dziewczyny mogą śmiało stosować wszystkie odcienie różu, który dodatkowo odmładza i odświeża spojrzenie. Ta propozycja makijażu z wykorzystaniem różowego cienia jest doskonała na wieczór. Smoky eyes – przydymiony, tajemniczy i wydobywający głębię spojrzenia wykonano za pomocą dwóch odcieni. Różowy nałożono na całą ruchomą powiekę, natomiast brązowym zaznaczono dolną powiekę i mocno zarysowano zagłębienie ruchomej powieki wraz z zewnętrznym kątem oka, wyciągając go w kierunku skroni. Granicę pomiędzy jednym a drugim cieniem delikatnie zatarto pędzelkiem. Białą kredką obrysowano wewnętrzną część dolnej powieki, przez co optycznie oko się „otworzyło” i powiększyło. Aby wzmocnić efekt różowego oka, rzęsy wytuszowano maskarą w tym samym kolorze.

Lodowy czar

Pastelowe, srebrne i białe cienie pasują do chłodnych blondynek o niebieskich oczach. Wspaniale kontrastują z ich barwą tęczówki. Taki makijaż będzie dobrym pomysłem zarówno na dzień, jak i na wieczór. Wystarczy jasnym cieniem o perłowym połysku zaznaczyć wewnętrzne kąciki oka. W tym wypadku dodatkowo zabieg ten powiększa oczy, dodaje im świeżości i blasku. Ciemnym cieniem zaznaczono górną powiekę, od środka ku brzegowi, tuż przy linii rzęs. Rzęsy wytuszowano. Do tak lekkiego makijażu idealnym dodatkiem będą, podkreślone mocną szminką, różowe lub czerwone usta.

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+
Następny wpis

Zostaw odpowiedź