Dbaj o dekolt i biust

Piękny, zadbany dekolt to niewątpliwie duży atut urody każdej kobiety. Niestety wobec tego kawałka ciała często popełniamy grzech zaniechania.

Pielęgnacja dekoltu

Podczas letnich upałów smarujemy twarz kremami z filtrem. Pamiętajmy, że dekolt szczególnie przyciąga promienie słoneczne i na niego również powinien być nałożony krem z filtrem. Zimą skórę dekoltu nawilżamy i natłuszczamy. Skóra w tym miejscu jest tak samo delikatna i cienka jak ta wokół oczu, ma niewiele gruczołów łojowych. Bardzo łatwo i szybko się przesusza i traci elastyczność.

W pielęgnacji dekoltu dużą rolę ogrywa odpowiednio dobrany biustonosz. Dekolt nie lubi biustonoszy typu „push-up”, które to podnoszą piersi. Gdy nosimy taki stanik, mięśnie klatki wiotczeją, a to niekorzystnie odbija się na skórze dekoltu. Nie powinno się również spać na brzuchu, bo skóra się wówczas zagniata.

Nakładając kosmetyki na dekolt, należy smarować zawsze w kierunku od piersi ku brodzie. Raz w tygodniu stosuj peeling i masaż. Do pielęgnacji dekoltu używaj tego samego peelingu co do twarzy i szyi lub też preparat enzymatyczny. Na skórę ujędrniająco działa zimno. Kończ więc każdą kąpiel chłodnym prysznicem na biust i dekolt.

Pielęgnacja biustu

Dbanie o te krągłości z pewnością się opłaca, ale warto zachować rozsądek. Stosowanie kremu do biustu nie zmienią jego kształtu ani go nie powiększą. Również reklamowane tabletki powiększające biust, nie spełnią takich oczekiwań. Podstawową pielęgnacjo biustu jest odpowiedni biustonosz. Obserwując wiele pań, można zauważyć, że podstawowym błędem przy wyborze stanika jest to, że jest on za luźny pod biustem, a miseczki są za małe.

Zasady doboru biustonosza

  • obwód pod biustem mierzymy na wdechu i zaokrąglamy w dół np. 78 cm to kupujemy rozmiar 75cm.
  • obwód biustu mierzymy lekko pochylone, tak by nie spłaszczać piersi
  • różnica między obwodem pod biustem, a obwodem piersi wskazuje wielkość miseczek:
  • 12-13 cm rozmiar A
  • 14-15 cm rozmiar B
  • 16-17 cm rozmiar C
  • 18-19 cm rozmiar D
  • 20-21 cm rozmiar E
  • 22-23 cm rozmiar F
  • 23-24 cm rozmiar G

W dobry biustonosz warto zainwestować. Nie kupujemy biustonosza bez przymierzania (tak na oko). Biust nie będzie w nim dobrze wyglądał, a co więcej może go zniekształcić jak również będzie sprzyjał problemom z kręgosłupem.

Warto też zainwestować w kremy i balsamy do pielęgnacji biustu. Jędrna i elastyczna skóra utrzymuje kształt piersi. Ujędrniaj biust, masując je chłodnym prysznicem lub też kostkami lodu. Ruchy powinny być okrężne i delikatne. W podobny sposób nakładaj kremy i balsamy.

 

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+
Następny wpis

Zostaw odpowiedź