Wiotka skóra

Od 20 roku życia zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia skóry. Zaczyna ona tracić swoją dotychczasową jędrność i staje się wiotka. Stopniowo odwadnia się, a zmarszczki mimiczne nasilają się. Pojawiają się drobne linie wokół ust i kącików oczu, które powoli przechodzą w bardziej widoczne zmarszczki.
Na proces wiotczenia skóry wpływ mają zarówno czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne. Czynniki wewnętrzne, a więc płeć, wiek, poziom estrogenów, wpływają na skład i wygląd skóry, znacząco ograniczając stężenie kwasu hialuronowego. W następstwie tego procesu naskórek doświadcza znacznej utraty gęstości. Zdolność utrzymywania wody przez warstwę rogową naskórka spada, co powoduje odwodnienie tkanek. Granica skórno-naskórkowa ulega zmianom i pojawiają się oznaki wiotczenia.
Czynniki zewnętrzne : promienie słoneczne, zmiany temperatury, wiatr, zanieczyszczenia powietrza, leki, palenie tytoniu, wpływają na pojawianie się zmarszczek oraz utratę elastyczności tkanek. Uwalnianie wolnych rodników powoduje degradację kwasu hialuronowego i związane z tym znaczące uszkodzenia macierzy oraz utratę kolagenu. Naczynia włosowate pękają, a krążenie w mikrowłośniczkach ulega upośledzeniu, co powoduje mniejsze odżywienie tkanek.

Zalecamy:

-Peelingi

-Mezoterapię

- Derma lift.

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+

Zostaw odpowiedź