Wiosenne porządki na głowie – 6 rad jak zadbać o farbowane włosy

Wraz z wiosną przyjdzie czas pomyśleć o wiosennych porządkach na głowie. Oto kilka prostych, fryzjerskich rad, które pozwolą uzyskać promienny wygląd i zadbać o intensywny kolor.

1. Delikatne rozjaśnienie włosów wokół twarzy

Efektownym zabiegiem, dzięki któremu wygląd zyskuje na świeżości i lekkości jest rozjaśnienie włosów wokół twarzy. Wystarczy jeśli poprosicie fryzjerkę o lekkie rozjaśnienie i nałożenie koloru o ton jaśniejszego niż na reszcie głowy. Podobny efekt powstaje latem, gdy na wskutek ekspozycji na słońce delikatne włosy wokół twarzy płowieją. Taki wakacyjny przedsmak na głowie złagodzi rysy twarzy i nada promienności.

2. Większa głębia koloru

Dla uzyskania większej głębi koloru poproś fryzjerkę o nałożenie dwóch tonów tego samego koloru. Taki zabieg idealnie sprawdza się na włosach brązowych. Dzięki niemu kolor zyskuje głębszego wymiaru, a dwa różne tony optycznie powiększają gęstość włosów.

3. Rudy kolor na dłużej

Rudy kolor płowiej najszybciej. Jeśli chcesz się na taki zdecydować, unikaj rozjaśniania i pasemek – grożą szybkim wypłukaniem koloru, a to co zostanie na głowie może przybrać odcień różowy.

Decydując się na modne rudości, wybierz farbowanie jednym kolorem, a między kolejnymi wizytami stosuj odżywki i balsamy utrzymujące kolor we włosach na dłużej.

4. Rozjaśnianie

Z lekkością i wiosenno-letnim sezonem najbardziej kojarzą nam się włosy blond. Jeśli takie masz lub zamierzasz zmienić kolor na jasny pamiętaj, że rozjaśnianie bardzo szkodzi i doprowadza do osłabienia oraz przesuszenia włosów. Aby cieszyć się blondem i jednocześnie zdrowymi włosami stosuj farbowanie na zmianę z delikatnymi pasemkami. Pozwoli im to nieco odpocząć pomiędzy kolejnymi zabiegami rozjaśniania i nakładania blond farby.

5. Dbaj o kolor

Zaraz po farbowaniu cieszymy się zdecydowanym i bogatym kolorem. Niestety w kilka tygodni po zabiegu to, co z niego pozostaje na głowie woła o pomstę do nieba. Wypłukiwanie i płowienie koloru to zmora farbowanych włosów. Żeby utrzymać efekt na dłużej konieczne jest regularne odżywianie. Bez odżywki ani rusz, najlepiej takiej do włosów farbowanych!

6. Błyszcz!

Jeśli odpowiada ci twój kolor włosów i chciałabyś, żeby był jeszcze bardziej wyraźny, sięgnij po odpowiedni kosmetyk. Jest nim nabłyszczacz do włosów. Ten sprytny wynalazek sprawi, że kolor nabierze jeszcze większego blasku, a włosy będą wyglądały na zdrowsze!

Zapraszamy do naszych fachowców, pomogą uporządkować Ci włosy po zimie.

 

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+

Zostaw odpowiedź