Mężczyzna w gabinecie kosmetycznym

Do niedawna mężczyzna w salonie kosmetycznym był traktowany niczym obcy z innej planety. Obecnie klienci płci męskiej chętnie i często odwiedzają kosmetyczki, szczególnie w dużych miastach nikogo już ten fakt nie dziwi. Wraz z nastaniem ery „metroseksualnych”, mężczyźni zaczęli bardziej dbać o swój wygląd, i pod względem urody jak i wyglądu. Warto zauważyć, że mężczyznom „upiększanie” zaczęło sprawiać przyjemność, nierzadko stałymi klientami zostają właśnie mężczyźni. Sporo mężczyzn wybiera się do salonów kosmetycznych za namową swoich drugich połówek, po ówczesnym przeprowadzeniu wywiadu „jak tam jest”. Także przy pomocy męskich czasopism, w których propagowany jest styl zadbanego mężczyzny, nie „zniewieściałego”, panowie odwiedzają salony kosmetyczne. Wbrew pozorom, mężczyzna potrafi być równie wymagającym klientem co kobiety. Z taką samą uprzejmością i dbałością o zabieg, kosmetyczki muszą traktować obie płcie. Panowie odwiedzający salony kosmetyczne, to nie przypadkowe osoby, lecz świadome swoich oczekiwań w stosunku do efektów zabiegu.

54

Mężczyźni mają o 25% grubszą skórę niż kobiety, bardziej elastyczną, gdyż jest pod silnym działaniem męskich hormonów – androgenów (zwiększają aktywność gruczołów łojowych). Najczęściej spotykanym rodzajem cery u mężczyzn jest skóra tłusta, mieszana lub wrażliwa. Starzenie się skóry mężczyzn przebiega łagodniej niż u kobiet, ze względu na androgeny, które wywierają korzystne działanie na aktywność fibroblastów (komórki skóry właściwej odpowiedzialne za syntezę. kolagenu i elastyny). Panom szczególnie poleca się zabiegi nawilżające, ze względu na androgeny powodujące większą pracę gruczołów potowych, czyli znacznego pocenia się.

Najbardziej popularnym zabiegiem wśród Panów jest bez wątpienia manicure – zadbane dłonie są naszą wizytówką, jest to zabieg przy którym każdy może się czuć komfortowo, w przeciwieństwie do bardziej inwazyjnych. Dłonie mężczyzn, bardziej wysuszone, popękane od dłoni kobiet wymagają nie tyle manicuru, co zabiegu parafinowego który odżywi, wygładzi skórę dłoni.

120

Nie mniej popularne wśród klienteli męskiej są masaże – począwszy od relaksujących, do wyszczuplających – najczęściej partie brzucha. Wielu mężczyzn zmaga się z „piwnym brzuszkiem”, chcąc się go pozbyć niejednokrotnie korzystają z fachowej pomocy salonów kosmetycznych. Panowie również chętnie korzystają z zabiegów bardziej inwazyjnych, jak  mezoterapia bezigłowa, mikrodermabrazja, ultradźwięki, a także ze wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i przeciwzmarszczkowych.  Nie można zapominać o „zbędnym owłosieniu”, którego Panowie mają o wiele więcej niż kobiety, i chętnie poddają się zabiegom depilacji. Co odważniejsi, decydują się na depilację całego ciała, jednak najczęściej są to pachy, plecy, lub klatka piersiowa. Nie wiele osób decyduje się na depilację intymną w salonie kosmetycznym, najpewniej Panowie wolą unikać krępujących  sytuacji, dlatego też depilację miejsc intymnych wykonują sami w domu.

425 (3)

Obecnie firmy kosmetyczne zaczęły intensywną walkę o klienta płci męskiej, rozszerzając swoją ofertę o specjalistyczne zabiegi i kosmetyki wyłącznie z przeznaczeniem do pielęgnacji skóry męskiej. Panowie mogą poczuć się w salonie kosmetycznym pełnowartościowym klientem, na którego czeka fachowa obsługa, zabiegi przeznaczone wyłącznie dla tego typu skóry, w poczekalni czasopisma branżowe, oraz dobór kosmetyków do pielęgnacji domowej. Tak więc, zachęcam do korzystania z gabinetów kosmetycznych wszystkich Panów, chcących zadbać nie tylko o swój wygląd, ale również poprawę samopoczucia.

(na podst. B&H)

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+

Zostaw odpowiedź