Parafina na dłonie – wygładzenie i pielęgnacja dłoni

Dla Ewy i innych..kobiet..,.które mają suche i zniszczone dłonie.

Do najczęściej pielęgnowanych części ciała człowieka należy twarz. Często ludzie zapominają o odpowiednim zadbaniu o skórę dłoni, które na co dzień zmierzają się z nie lada zadaniami. Zmywanie, chemiczne czyszczenie, dotykanie chemikaliów, praca w ogrodzie, to podstawowe czynności, które bezdyskusyjnie niszczą skórę dłoni.

Zabiegi parafinowe to proste, a jednocześnie nieocenione procedury, które kompleksowo pielęgnują skórę dłoni. Do głównych rezultatów zabiegów parafinowych należy zaliczyć:
- zmiękczenie skóry,
- wygładzenie dłoni,
- nadanie skórze aksamitnej gładkości,
- opóźnianie procesów starzenia skóry,
- rozjaśnienie przebarwień,
- poprawienie stanu paznokci,
- rozluźnienie mięśni i stawów dłoni,
- rozgrzewanie i usunięcie zmęczenia.

Parafina na dłonie – kiedy poddać się zabiegowi
Zabieg zanurzania dłoni w ciekłej parafinie zalecany jest szczególnie dla osób pracujących w ciężkich warunkach, w gastronomii, przemyśle chemicznym, mechanicznym etc. Ponadto, procedurze może poddawać się każda osoba, która chce zadbać o swoje dłonie.
Parafinowy zabieg zalecany jest:
- do częstego stosowania zimą,
- w przypadku szorstkiej i pękającej skóry dłoni,
- w przypadku odmrożeń,
- zniszczeń skóry na skutek działania mocnych detergentów,
- przy odmładzaniu i rozjaśnianiu skóry.

Parafina na dłonie – przebieg zabiegu
Zabieg jest niezwykle przyjemną i relaksującą procedurą. W specjalnym naczyniu stworzonym do podgrzewania parafiny, rozpuszczone zostają jej kostki. Gdy stanie się ona ciekła osoba poddawana zabiegowi zanurza w naczyniu (przypominającym dużą misę) obydwie dłonie. Po około 3-5 minutach dłonie są wyjmowane. Gruba powłoka parafiny otaczająca dłonie delikatnie zastyga. Następnie dłonie są zawijane w folię kosmetyczną, lub wkładane w rękawice foliowe. Tak zabezpieczone dłonie przed brudzeniem wkładane są w ciepłe rękawice i umieszczane w malutkim piecyku, zaprojektowanym specjalnie na potrzeby tego zabiegu. Dłonie są trzymane w cieple przez około 10 – 20 minut i następnie są wyjmowane. Dłonie pozostawiane są w rękawicach jeszcze na około 10 minut, tak aby parafina pod folią zastygła. Po tym okresie rękawice są zdejmowane, folia usuwana, a parafina z łatwością zaczyna odchodzić od skóry, czasami można ją zdjąć ze skóry niczym rękawiczkę. Po usunięciu parafiny, kosmetyczka wykonuje masaż i nakłada serum, które dodatkowo nawilża i odżywia skórę dłoni. Warto jest przez około 1-3 godzin nie myć w ogóle dłoni, tam aby substancje odżywcze dobrze wchłonęły się.Zabieg można poprzedzić delikatnym peelingiem . Cena zabiegu 30,00zł.

Zapraszam!!!

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+
Zostaw komentarz

Jeden komentarz

  1. Ewa

     /  23/02/2011

    dzieki, dzieki… lekko zawstydzona włożylam ręce w kieszenie :) … następny etap to parafinka

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź