Kobieta z klasą

Klasa może być definiowana na wiele sposobów, jest wiele teorii i założeń tego pojęcia . Każdy z nas jednak intuicyjnie wyczuwa kobietę z klasą. Można to zobaczyć, odczuć już od pierwszego kontaktu z taką osobą. Co więc wyróżnia kobietę z klasą od kobiety przeciętnej?

W pierwszym rzucie mogłoby się wydawać, że to wyczucie stylu jest tym, co sprawia, że kobieta zawsze wygląda dobrze i odpowiednio do danej sytuacji. Oczywiście styl jest czymś więcej niż tylko sposobem ubierania się. To umiejętność dozowania odczuć wywoływanych naszym strojem i wyglądem. Umiejętność kontrolowania wysyłanych bodźców poprzez ubiór jest podstawowym elementem, jakiego powinna nauczyć się i umiejętnie wykorzystywać każda kobieta.

Jednak sam wygląd jest oczywiście tylko połową sukcesu i sam w sobie nie jest wyrazem klasy a raczej jego bardzo pozytywnym skutkiem ubocznym. Samo ubranie się od stóp do głów w najdroższe i markowe ubrania nie przyniesie zamierzonego celu. Klasa to przede wszystkim osobowość, intelekt i wysoka kultura osobista.

Błędnym jest zatem nakreślanie obrazu kobiety z klasą jako niedostępnego posągu, ubranego w kapelusz, kostium od Diora i drogie pantofelki. Dior jak najbardziej tak. Kobieta z klasą wie, że wygląd jest jej wizytówką, ale posągowość i chłód nie doda nam klasy.

Kobieta z klasą to osoba obyta w świecie, perfekcyjna i świadoma swojej własnej wartości, równocześnie będąc dla siebie najsurowszym cenzorem . Ważne są także czynniki osobowościowe takie jak dystans do samej siebie, mocne poglądy, stanowczość. Pomimo to taka osoba nie wywyższa się i nigdy nie pozwoli, aby ktoś w jej otoczeniu czuł się gorszy od niej samej. Z każdej sytuacji potrafi wyjść z twarzą, zaatakowana będzie bronić się mądrą argumentacją. Nie pozwoli się sprowokować i nie unosi się gniewem. Potrafi panować nad swoimi emocjami i kontrolować je w umiejętny sposób.
Kobieta z klasą ma także wymagania, co do mężczyzn. Trudno ją zdobyć i jest wyzwaniem dla wielu. Dlatego są tak bardzo adorowane i pożądane. Piękna, inteligentna, emanująca urokiem osobistym, kwintesencja szyku i stylu. W końcu każdy chciałby mieć przy sobie ideał…

Może takim tematem zmotywuje moje Panie do dyskusji na naszym blogu . Na pewno macie  tysiące pytań związanych z tym jak stać się podobną do wyżej opisanego ideału.

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+
Następny wpis
Zostaw komentarz

Komentarzy: 3

 1. Ewa

   /  07/02/2011

  …gdyż albowiem nie tylko szyk ważny, lecz także i komfort… naukowcy z NASA pracuja nad wyciszeniem systemu, bo cos daleko się niesie ten hałas ;)

  Odpowiedz
 2. Ewa

   /  06/02/2011

  …no cała ja w tym dresiku

  Odpowiedz
  • Tania

    /  06/02/2011

   …słyszałam ,że jest wyjątkowy i ma nogawki na pilota…

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź