Terapia Kinesiology Taping

Terapia Kinesiology Taping to sensoryczne oddziaływanie plastra na organizm w celu wykorzystania możliwości kompensacyjnych organizmu. Pomocna w terapii bólu, korekcji układu powięziowego, reedukowaniu czynności ruchowych.

Adresatem terapii może być każda osoba, u której testy wskazują na możliwość redukcji objawów.

Testy dają ocenę ogólnego funkcjonowania (zaburzeń prawidłowego funkcjonowania) organizmu oraz informacje jakie obszary są zaburzone i związane z istniejącymi objawami.

Niestety nie jest możliwe jest, aby pacjent samodzielnie dokonał aplikacji. Terapeuta ocenia testami przesiewowymi koreluje informacje z objawami pacjenta określa test funkcjonalny który jest wskazaniem do aplikacji.

Plaster K-ACTIVE TAPE można przyklejać na dowolne miejsce ciała, również na okolice twarzy. Jednakże każda aplikacja powinna być poprzedzona wykonaniem testów przesiewowych (pomogą w lokalizacji dysfunkcji) oraz testów przesuwalności skóry/powięzi (określą przybliżony rezultat aplikacji).

Istnieje sześć głównych technik aplikacji:

 • mięśniowa,
 • więzadłowa,
 • limfatyczna,
 • powięziowa,
 • korekcyjna,
 • funkcjonalna.

Różnią się od siebie sposobem przyklejenia (pozycja, rodzaj rozciągnięcia taśmy, rozciągnięcie obszaru skóry na który plaster jest aplikowany).
W zależności od tych elementów możemy osiągać pożądany rezultat.

Terapia układu limfatycznego z wykorzystaniem kinesiotapingu pozwala na usprawnienie krążenia krwi i chłonki, zmniejsza zastoje tkankowe, zmniejsza istniejący stan zapalny.

Taping sportowy powoduje funkcjonalne unieruchomienie stawów, ograniczenie przepływu chłonki, zaburzenie przepływu krwi w „oklejonych” tkankach i jest oddziaływaniem mechanicznym. Plaster K-ACTIVE TAPE przyklejony we właściwy sposób najczęściej w pozycji, w której skóra i powięź jest napięta tworzy pofałdowania powierzchni, zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią, a to usprawnia mikrokrążenia krwi jak i limfy oraz aktywuje proces samoleczenia . Współistniejące przy wielu schorzeniach zaburzenie ruchomości powięzi jest mechanizmem utrudniającym samoleczenie. Dlatego oddziaływanie na zmniejszenie nacisku ułatwi przepływ podskórny i wzajemną przesuwalność tkanek.

Aplikacje kinesiology tapingu pozwalają na zachowanie pełnego zakresu ruchu, świadomą normalizację napięcia mięśniowego, aktywowanie mięśni uszkodzonych, zmniejszają ból i nienaturalne odczucia skóry, likwidują zastoje i obrzęki limfatyczne oraz korygują niewłaściwe pozycje partnerów stawowych, korygują ułożenia powięzi i skóry i poprawiają mikrokrążenia.


Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+
Poporzedni wpis
Zostaw komentarz

Komentarzy: 3

 1. Ewa

   /  24/01/2011

  Dziękuję za odpowiedź. Z całą pewnością sporo przyszłych mam skorzysta i zamiast kremiku zaaplikuje sobie tape.

  Odpowiedz
 2. Ewa

   /  23/01/2011

  Czy ciąża nie jest przeciwskazaniem do tej terapi?

  Odpowiedz
  • Tania

    /  23/01/2011

   Ciąża absolutnie nie jest przeciwwskazaniem do stosowania terapii kinesiology taping. Często jest to jedna z niewielu form terapeutycznych ,które w tym wyjątkowym okresie dla kobiety, można bez ograniczeń stosować . Z doświadczenia naszego gabinetu ,wiemy, że nasze pacjentki chwalą sobie aplikacje przeciwbólowe i odciążające struktury kręgosłupa .
   Stosujemy również ,u naszych klientek aplikacje mające na celu zapobiec nadmiernemu rozciąganiu się skóry i utracie elastyczności ( powstawanie rozstępów). Polecamy każdej Pani , aplikacje , które przyniosą jej ulgę i poprawią komfort życia w ciąży.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź