Skóra sucha

Skóra sucha jest trudna w pielęgnacji gdyż bardzo łatwo ulega podrażnieniom. Należy unikać alkoholowych środków ściągających lub toników, ponieważ usuwają one łój ze skóry. Naraża się w ten sposób skórę na jeszcze większe wysuszenie. Ważną rzeczą jest jeszcze, aby zamiast mydła stosować płyn lub krem delikatnie czyszczący. Skóra sucha szczególnie ulega wysuszeniu porą zimową i letnia. Spowodowane jest to intensywnym reagowaniem na przesuszone powietrze ( zimą – grzejniki) i na promienie ultrafioletowe ( latem-słońce, zimą – solaria). Czynniki te powodują zachwianie bariery ochronnej skóry, przez co jest ułatwione wyparowywanie wody z komórek skórnych. Należy stosować lekkie środki nawilżające rano, a wzbogacone na noc. Ważne jest by natłuszczać skórę wokół oczu przeznaczonym do tego celu kremem, płynem lub żelem. Skóra w tym miejscu posiada niewiele gruczołów łojowych i jest narażona na przesuszenie.

Pielęgnacja

Trzeba pamiętać o pielęgnacji skóry dłoni, gdyż również i ona jest sucha i narażona na podrażnienia. Przed przystąpieniem do czynności, w czasie, których ręce będą narażone na kontakt ze szkodliwymi czynnikami, należy je zabezpieczyć poprzez posmarowanie ich kremem lub maścią. Ważne jest również zakładanie odzieży ochronnej, wtedy, gdy tylko to jest możliwe, np. w warsztacie zakładać ochronne rękawiczki. Również pomieszczenia klimatyzowane, w których jest wysuszone powietrze, maja wpływ na przesuszanie skóry. Jeśli to jest możliwe warto w takich klimatyzowanych miejscach mieć nawilżacz powietrza-również jest to wskazane w miejscach gdzie jest ciągle bardzo ciepło.

Do kąpieli najlepiej używać emulsji lub płynów nawilżających, witaminowych, natłuszczających. Pod prysznic są przeznaczone specjalne kosmetyki, np. żele, mydła lub połączenie żelu z kremem, które mają działanie myjące a jednocześnie natłuszczają skórę.

Ważnym elementem dbania o skórę jest jej natłuszczenie odpowiednią oliwka lub balsamem zaraz po kąpieli lub prysznicu. Nie dopuści się w ten sposób do samoistnego wyschnięcia skóry, co powoduje jej przesuszenie. Przy skórze suchej i jednoczesnym nadmiernym rogowaceniu naskórka korzystne efekty daje kąpiel w krochmalu, otrębach pszennych lub z odrobiną oliwy z oliwek.

Zabiegi w domu

Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków, ważnym problemem przy dbaniu o skórę suchą jest odpowiednia dieta. Trzeba spożywać pokarmy bogate w witaminy A, D i E oraz w NNKT. Jedzenie surowych owoców i warzyw sprzyja zachowaniu jędrności i elastyczności skóry. Spożywanie dużych ilości soków i wód mineralnych przywraca wodną homeostazę organizmu.

Jaka dieta?

- soki owocowe i warzywne
- wodę mineralną
- owoce i warzywa

Zalecamy:
-Derma Lift(BDR)
-Peelingi kwasowe i kawitację

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+

Zostaw odpowiedź