Mężczyźni u fryzjera

Męski fryzjer ma dziś nie lada zadanie. Wielu mężczyzn coraz częściej odwiedza salony fryzjerskie i chce wyglądać wyjątkowo. Skończyły się już czasy mężczyzn obciętych na zapałkę albo pilnujących, aby włosy były przesadnie długie. Coraz częściej młodzi mężczyźni paradoksalnie starają się fryzurami upodobnić do kobiet. Współczesne męskie fryzury są półdługie a czasem sięgające do linii brody. Coraz więcej mężczyzn zagląda dziś do salonów fryzjerskich nie tylko po to by obciąć włosy, ale również zasięgnąć rady jak je odpowiednio stylizować.


Fryzjer męski współcześnie musi być prawdziwym mistrzem. Powinien znać się przede wszystkim na sztuce cieniowania włosów. Ponieważ męskie strzyżenie to już nie tylko zwykłe obcinanie włosów, to również ich modelowanie. Dziś mężczyźni nie stronią od stylizacji, które do niedawna były zarezerwowane głownie dla kobiet. Powszechne stają się w użytkowaniu przez mężczyzn farby czy prostownice. Coraz więcej mężczyzn zaczyna korzystać z koloryzacji włosów dla lepszego efektu. Czasem męskie fryzury przypominają prawdziwe dzieła sztuki na głowie. Ta niezwykła różnorodność jest widoczna dziś coraz częściej na ulicach miast i miasteczek.

To właśnie odpowiedni sposób cięcia jest dziś w męskich fryzurach najważniejszy. Wybór kierunku i formy strzyżenia należy w dużym stopniu uzależnić od określenia osobowości mężczyzny. Panowie którzy w ciągłym zabieganiu nie mają czasu na stylizacje zapewne zadowoli zwykła prosta nie wymagająca poświęcenia fryzura. Znajdą się jednak i tacy panowie, którzy pragną ze swoich włosów wyczarować coś więcej. Styliści dla panów o dłuższych włosach mają do zaoferowania wspaniałe asymetryczne fryzury z lekko opadającą grzywką. Modne obecnie są również fryzury z podgoloną jedną stroną głowy a na drugiej włosy bezładnie opadają. Stworzenie ponadczasowego nieładu musi jednak podlegać pewnej kontroli. Fryzury męskie mają podkreślać osobowość i charakter mężczyzny. Podkreślają rysy twarzy oraz wyrażają jego siłę i odwagę.

Męskie włosy potrzebują również szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli używa się dużo kosmetyków do stylizacji. Najważniejszy przy pielęgnacji jest szampon o odpowiednim pH. Jeśli masz łupież, warto z nim powalczyć, gdyż żadna fryzura nie będzie pięknie wyglądać kiedy na włosach widoczny jest biały proszek. Poszukaj zatem szamponów przeciwłupieżowych.

Ponadto często mężczyźni zapominają o tym, że lśniący połysk i lepszy efekt przy układaniu można osiągnąć stosując po myciu włosów odżywki i maseczki na włosy. Jeśli masz farbowane włosy, warto zaopatrzyć się w odżywkę wygładzającą i nawilżającą włókno włosa.

Ze względu na częste strzyżenie męskie włosy są znacznie mocniejsze. Większość męskich fryzur jest  dość łatwa do wykonania wystarczy trochę fantazji i sprawne ręce.  Bardzo przydatnym narzędziem w męskim fryzjerstwie nadal jest maszynka. Dzięki jej zastosowaniu fryzury nabierają innego wymiaru.
Wymiana nasadek pozwala na różne poziomy cięcia a fryzjer z wyobraźnią potrafi dzięki niej wyczarować prawdziwe arcydzieło na głowie mężczyzny. Warto też pamiętać, że dbałość o włosy dużo nam mówi o ich posiadaczu.

Udostępnij:Share on FacebookShare on Google+
Poporzedni wpis

Zostaw odpowiedź